Je nám to moc líto, ale z kapacitních důvodu aktuálně nepřijímáme žádné nové objednávky.  Tým FABRISSIMO

CO JE NEKONEČNÝ MOTIV A JAK NA NĚJ

Chcete mít dokonalou látku s neustále se opakujícím potiskem jako z galanterie? Pokud máte vlastní vzor, stačí si jen v grafickém editoru připravit nekonečný motiv, vybrat vhodnou látku a nechat ji potisknout v takové metráži, jakou potřebujete.

fabrissimo_nekonecnalatka_01

Co je nekonečný vzor?

Říká se mu různě, třeba opakovaný motiv. Jak už samotný název napovídá, jedná se o obrázek bez okrajů, který můžete neustále umisťovat vedle sebe a pod sebe, čímž vznikne nekonečný motiv. Samotný obrázek přitom může být třeba logo, kytka nebo kreslená postavička. Důležité je, aby na sebe vzor navazoval bez jediného okraje, který by celý efekt rušil.

Jak připravit opakovaný motiv?

Aby byl hlavní motiv opravdu nekonečný, musí být podklady speciálně připraveny. To buď zvládnete sami v grafickém editoru, nebo necháte na graficích tiskárny.

Na co při tvorbě vzoru myslet především? Motiv, který do prázdného čtverce v editoru vkládáte, se nesmí dotýkat okrajů. Naopak by měl být umístěn přímo uprostřed. Jeho velikost přitom můžete libovolně upravit.

fabrissimo_nekonecnalatka_uprostřed

Následně je potřeba použít funkci, která čtverec přesně rozdělí a křížem rozloží do protilehlých rohů. Do prázdného středu čtverce je pak možné doplnit další prvek, který chcete v navazujícím vzoru mít.

fabrissimo_nekonecnalatka_04

Nejste si jistí, zda máte vzor správně připravený? Podívejte se na naše ukázky nebo nám napište.

Jak nemá motiv vypadat, když jej dáte vedle sebe?

fabrissimo_nekonecnalatka_špatně

A jak naopak má vypadat?

fabrissimo_nekonecnalatka_správně

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.