Je nám to moc líto, ale z kapacitních důvodu aktuálně nepřijímáme žádné nové objednávky.  Tým FABRISSIMO

VÝHODY PIGMENTOVÝCH BAREV

Díky digitálnímu potisku můžou výrobci textilu a produktů z nich pružněji reagovat na potřeby trhu častou obměnou barevnosti a dekorů. Všechny typy látek je možné potisknout v malé i objemné metráži. Na výběr jsou pigmentové barvy nebo kyselé, sublimační a reaktivní barvy. Používají se podle toho, na jaký podkladový materiál se tiskne. Zatímco pigmenty se na vlákna látky vážou mechanicky, ostatní barvy fungují na chemické bázi. To znamená, že se mezi vláknem a barvou vytváří chemická vazba. Jaké další výhody přináší pigmentové barvy?

pigmentova_barviva_nahled

Perfektní vybarvenost a přesné kontury motivů

Aby barva na látce vydržela, je důležité tkaninu zahřát na určitou teplotu po specifickou dobu. Následně dojde k polymerizaci a tvorbě mechanické vazby. Zatímco některé barvy se potýkají s častými problémy s různými flíčky a šmouhami na potištěné látce, textilie s pigmentovým potiskem mají syté barvy věrné své předloze. Kontury jednotlivých vzorů jsou pěkně ostré.

Šetrnost k životnímu prostředí i lidem

Pigmenty používané u analogového a také digitálního potisku, s nímž se trh posledních několik let spíše seznamuje, jsou navíc přírodní barvivo. Jsou tedy jakkoliv neškodné k životnímu prostředí i lidskému tělu. Splňují požadavky pro kontakt s kůží a pro výrobu oblečení pro děti.

Úspora vody i energie

K pozitivnímu ekologickému hledisku pigmentových barev patří také fakt, že k výrobě potištěné látky není v tomto případě potřeba žádná voda. Látku není nutné prát, napařovat ani následně sušit. Díky tomu je možné při volbě digitálního potisku s pigmentovými barvami uspořit energii a celkové výrobní náklady.

Nejvyšší stálobarevnost

Pigmentový tisk přináší i další důležitou výhodu z dlouhodobého hlediska. Nikdo asi nechce potisk látky, který vydrží jen jednu sezonu. UV odolnost u pigmentových barev je nepřekonatelná, a proto si dokáží opravdu dlouho zachovat svou barevnou stálost, aniž by jakkoliv vybledly.

Potisk téměř jakékoliv látky

Bavlna, žerzej, hedvábí, džínoviny. U pigmentových barev je jedno, jakou látku potřebujete potisknout. Zvládnou se popasovat téměř s každou textilii. Kdybyste si přesto nebyli jistí, zda jsou vhodné pro tu vaši, napište nám a vše spolu zkonzultujeme.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.