Je nám to moc líto, ale z kapacitních důvodu aktuálně nepřijímáme žádné nové objednávky.  Tým FABRISSIMO

FAQ

Jaké dokážete potisknout látky?

Technologie digitální pigmentace dokáže potisknout téměř jakoukoli látku. Každá látka má však svoje vlastnosti, a proto se může především barevnost lišit. Všechny látky však pečlivě testujeme a připravujeme tak, aby dosahovaly těch nejlepších možných výsledků. 

Jak mám nachystat grafiku pro vlastní potisk?

Grafiku pro vlastní potisk je nelepší nachystat jako nekonečný vzor a napsat nám, kolikrát se má na šíři vybrané látky opakovat. Nebo ji můžete připravit přesně na šíři a délku objednávané látky. Přečtěte si, jak připravit grafické podklady pro vlastní potisk

Bude vypadat potisk stejně jako na mém monitoru?

Pravděpodobně ne. Každý monitor zobrazuje barvy odlišně pokud není dobře nakalibrovaný. Látky mají navíc mírně odlišnou tisknutelnou paletu barev. Pokud potřebujete dosáhnout přesných barevných odstínů na konkrétní látce, doporučujeme objednat si nejdříve vzorek 15x15 cm pro zjištění výsledné barevnosti vašich grafických podkladů nebo si objednejte vzorník barev, podle kterého si vyberete požadovaný odstín a upravíte si své grafické podklady. Na vyžádání posíláme ICC profily látek, pomocí kterých uvidíte, jak bude váš motiv vypadat po tisku. Finální grafické podklady je však nutné poslat bez vloženého ICC profilu. Při vzorování a následném ostrém tisku je důležité dodat podklady ve stejném formátu a kvalitě, to vše má za následek případné barevností rozdíly. Na rozdílně připravené a dodané podklady se nebude vztahovat případná reklamace. Doporučujeme také, abyste nám při zadání objednávky poslali fyzicky vzorek látky ze vzorování pro kontrolu barevnosti (vzorky ze vzorování nearchivujeme).

Jaká je dodací doba?

Našim zákazníkům garantujeme dodání do 2 týdnů od potvrzení objednávky nebo od připsání platby na náš účet (v případě platby převodem). Tento termín se však může prodloužit, pokud dojde k nejasnostem ohledně dodaných grafických podkladů. Ve výjimečných případech nebo za neočekávaných okolností (např. porucha stroje nebo skladová nedostupnost látek) se může termín dodání prodloužit. O změnách termínu dodání Vás budeme vždy dopředu informovat. Našim dlouhodobým cílem je však garantovanou dobu dodání zkracovat. 

Jak si můžu nechat potisknout vlastní látku?

Pokud chcete potisknout vaši látku (naším nebo vašim vlastním motivem), napište nám e-mail na info@fabrissimo.cz. Společně vše probereme a na všem se domluvíme.

Je možné na objednané množství látky vytisknout více motivů?

Ano, je to možné. Stačí nahrát tolik motivů, kolik si přejete na objednané množství vytisknout. Je však důležité, abyste nám do poznámky napsali, jaké množství od kterého motivu máme vytisknout. Každou objednávku pečlivě kontrolujeme. Pokud budou z naší strany nějaké nejasnosti, zavoláme Vám a společně to vyřešíme.

Jakou maximální šíři látky dokážete potisknout?

Strojní zařízení, které pro potisk látek používáme, dokáže potisknout látky do maximální šíře 185 cm.

Umíte tisknout i na oblečení?

To bohužel neumíme, naší specializací je (zatím) potisk metráže. Ale věříme na karmu a slyšeli jsme, že na textil umí dobře (a ekologicky) tisknout třeba OP TIGER.

Dokážete tisknout na barevné látky?

Dokážeme tisknout na velmi světlé látky, ale to je maximum. Je však nutné počítat s tím, že pokud se nejedná o 100% bílý podklad, výsledná barevnost se bude lišit od grafických dat.

Jak je potřeba se o potištěnou látku starat?

Pokud si chcete užívat krásných a zářivých barev na našich látkách co nejdéle, je nutné je vždy prát, sušit i žehlit naruby. Při praní používat bezfosfátové prací prostředky a látku prát v teplé (max. 30 stupňů) nebo studené vodě na šetrný prací program, ždímat na nízké otáčky (max. 400 ot./min.) a látku po vyprání již nijak dál neždímat. Nepoužívat bělidla ani jiné agresivní prací prostředky. Při sušení je potřeba vyhnout se mechanickému sušení v bubnových sušičkách. A při žehlení postupovat dle obecných instrukcí pro jednotlivé látky. Potištěné látky pigmentovými barvami jsou náchylnější k poškození, když je látka mokrá. Proto je důležité vyvarovat se tření mokrého materiálu, např. během ručního praní. Nejchoulostivějšími oblastmi jsou pak oblasti vytištěné tmavou barvou. Měli byste také vědět, že po prvním praní se barva látky může maličko změnit v důsledku vyprání přebytku pigmentu, který se do látky neabsorboval během procesu tisku a fixace.

Je možné stornovat objednávku?

Vaši objednávku je možné stornovat do okamžiku jejího potvrzení z naší strany (pošleme Vám email). Pokud chcete objednávku stornovat po potvrzení, je nutné nám nejdříve zavolat a zjistit, zda ještě nebyla zadána do výroby. V případě storna objednávky vám peníze vrátíme, v nejkratším možném termínu, na váš účet.

Jaké jsou ceny potisku vlastní látky?

Vámi dodanou látku musíme nejdříve pečlivě otestovat a nastavit jí ICC profil. Za tento úkon si účtujeme jednorázový poplatek ve výši 1450 Kč. Každá látka je jiná, jinak nasákavá, má jinou gramáž apod. Proto cenu za potisk nastavujeme až po jejím testování. V návaznosti na naše dosavadní zkušenosti se však cena za potisk 1 m2 nejčastěji pohybuje mezi 100-150 Kč bez DPH.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.